Райгородська ЗОШ була введена у дію 1 вересня 1970 року.

ІСТОРІЯ РАЙГОРОДСЬКОЇ ШКОЛИ

Перш, ніж будувати школу, в селі на великих сходках селян неодноразово обговорювалося це питання. Школа в центрі села

( на Слободі) була побудована Старобільською Земською Управою в 1903-04 рр. В ній була одна класна кімната, в якій розташовувалися три відділення учнів ( три класи) по 15 учнів у кожнім.

Було абсолютно незручно проводити заняття трьом вчителям одночасно, але іншого виходу не було. Ця будівля пережила події революції та Громадянської війни, не ремонтувалася і руйнувалася.

Окрім цієї школи , до 1922 року існувала ще церковно – прихідська школа, яка розташовувалась у церковній сторожці. Цю школу відвідували приблизно 25 учнів. Вона припинила своє існування через брак коштів у церковному приході.

Також у приватному домі гр. Кузовова Єгора Стефановича Земство орендувало кімнату для класних занять з першокласниками. Але й ця кімната незабаром закрилася.

На загальних зборах селян постало питання про необхідність будівництва нової школи –семирічки. Петровський райвиконком та райком партії прийняли рішення звернутись до сільської ради з проханням розглянути на зборах селян питання про будівництво школи на громадських засадах.

В один з травневих днів 1925 року пройшли перші збори селян з цього питання. Обговорення проходило бурно. За результатами зборів було прийнято рішення будувати школу і просити облвиконком надати допомогу в будівництві.

У рішенні зборів було сказано, що кожне подвір’я повинно на будівельний майданчик власним транспортом привезти певну кількість будівельного каменя – мергелю з каменоломні, а ті, що не мають тяглової сили, мають приймати участь у заготівельних роботах в каменоломні.

В облвиконкомі клопотання селян та сільради Райгородки про будівництво школи було підтримано і виділені кошти у розмірі 5800 карбованців.

На відкриття школи в 1926 році приїхали гості не лише з району, а й з області.

Першим директором став Попов Олександр Веніамінович.

У період Другої Світової війни у школі був розміщений військовий шпиталь, тому навчання здійснювалося у часному домі початкових класів Попової Анастасії Івановни, були збірні класи. Директором цієї школи був Олексіїв Андрій Яковлевич.

Після війни директором школи знову був Попов О.В. до 1950 року.

В зв’язку з тим, що в школі навчались діти з Бахмутівки, для них був організований пришкільний інтернат.

З 1951 до 1963 року директором був Войтик. За цей час школа поповнюється молодими вчителями, які щойно закінчили вчительські інститути – це Лунєва Г.Ф., Махова Є.І.,Рассохіна Є.Г., Капнінова Л.І., Чикірякіна Г.М.

У 1965 році у школу приходить Чечоткін О.В. працювати вчителем ПВП. На районних змаганнях учні школи завжди посідали призові місця. Чечоткін О.В. був позаштатним інспектором облоно з ПВП.

Він був старшим викладачем. Нагороджений грамотами всіх ступенів, грамотою Міністерства освіти України і МІністерства освіти СРСР.

З 1964 по 1969 рік директором школи був Торба.

Нова сторінка в історії школи починається з того часу, коли в 1970 році школу переводять не в типове, але більш сучасне двохповерхове приміщення. Директорм школи на той час був Брьохов В.В. У школі навчалось 320 учнів. Працювало 27 вчителів.

У школі навчались старшокласники з Бахмутівки, Царівки, Деменкова та Михайлівки. Декілька років (1960 -1978) на базі школи працювала вечірня школа, у якій молодь набувала середню освіту.

Далі директорами школи були Харламов Михайло Захарович, Косов Анатолій Васильйович, Гречишкін Володимир Іванович, Бондарева Ніна Василівна.

Наша школа пишається Відмінниками народної освіти Мальцевою Н.О.,Губановою С.І.

1987 -1992 роки, коли в нашу школу приходять нові педагогічні кадри – молоді вчителі Богданова Н.П., Ситюкова І.М., Кімєєва Т.В., Самаріна О.М., Рудова І.В., Ільінова Г.О., Єрмішкіна С.А., Темляков О.В., Крамарєв В.Г.

Невід’ємною сторінкою історії нашої школи є талановитий педагог, двічі директор нашої школи Сенік Олексій Тихонович. Під його керівництвом та контролем знаходилаь розгалужена система шкільних приміщень. Саме йому довелося бути першопроходцем в організації навчання дітей шестирічного віку на базі дитячого садка.

Саме при директорстві Сеніка О.Т. вводилися у дію приміщення початкової школи у Будинку Культури.

2000 рік – директором стає Богданова Надія Петрівна.

Під ії керівництвом у школі створена музейна кімната, змінився внутрішній інтер’єр школи, змінився загальний імідж школи.

Зараз нам 111 років. За час школи плідна праця вчителів дала путівку в життя:

- заступникам директора з навчально –виховної, виховної роботи Райгородської ЗОШ Ситюковій І.М., Самаріній О.М.;

- поетесі, районному депутату Сабельніковій С.В.;

- директору Новоайдарської школи – інтернат Бирюковій Г.О.

- династії правоохоронців – братам Єрмаковим;

- орденоносцям: Андреєву Г.Г., Андреєву С.І., Бикову І.Ф., Губанову Є.А., Губанову І.Д., Лапигіну І.А.,Губанову П.Ф., Колпаковій О.Г..Кублову А.А.;

- династії військових – братам Рудовим.;

- шкільним медалістам : Журавльовій М.Л., Ролдугиній В.,

Мальцевій Н. ,Дмитрієвій О., Нікітенко Л.;

- Кравцову І.А. – офіцеру, який загинув в Афганістані під час виконання бойового завдання і чиїм ім’ям названа центральна вулиця села Райгородка;

- воїнам – інтернаціоналістам: Мурашову В.О.,Лапигіну А.І.,Панаріну О.В., Махову Г.О., Глазунову М.М., Савенку В.В., Науменку С.В.

Зараз у школі працює колектив професіоналів, особистостей, які здатні своїми знаннями та культурою спонукати учнів до творчості й запалити в душі кожної дитини вогник знань. Це – 16 вчителів, педагог- організатор, бібліотекар.

Кiлькiсть переглядiв: 412

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.